Menu Zamknij

SPOŁECZNO – EDUKACYJNA AKCJA „ŻONKILE”

W kwietniu nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w społeczno – edukacyjnej akcji Żonkile, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Jej celem jest upamiętnienie powstania w getcie w warszawskim. W poprzednich latach w ramach akcji uczniowie rozdawali wykonane własnoręcznie papierowe żonkile – symbol pamięci o powstaniu.

W tym roku ze względu na pandemię akcja miała nieco inny przebieg. W naszej szkole wzięli w niej udział uczniowie z klas czwartej, piątej i szóstej. W czasie jednej z lekcji historii obejrzeli oni przygotowany specjalnie na tę okazję przez muzeum Polin film pt. „Będę pisać”. Film przedstawia losy dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i w czasie wojny – ich historię poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa. Projekcję filmu uzupełniły kart pracy, które wprowadzały uczniów w tematykę II wojny światowej, holocaustu i losu ludności żydowskiej. Odnosiły się również do uniwersalnych wartości takich jak chociażby tolerancja, szacunek, prawdziwa przyjaźń, zaufanie. W ramach projektu uczniowie mogli również wykonać pracę plastyczną przedstawiającą żółtego żonkila.

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział. Akcję na terenie szkoły przeprowadziły p. A. Mąka i p. A. Bochenek.  

Skip to content