Menu Zamknij

Spotkanie z policjantem – Bezpieczna droga do szkoły

25 września 2020 roku  uczniowie młodszych klas uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Sanoku – aspirantem Januszem Węgrzyn. Tematem pogadanki było „Bezpieczeństwo na drodze” oraz zapoznanie dzieci z jednym z najbardziej znanym zawodów służb społecznych.

Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcił do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

Dzieci obejrzały również film edukacyjny pt. „Dbajmy o bezpieczeństwo”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań, identyfikowali i opisywali czynności zawodowe policjanta oraz  wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.

Organizatorami spotkania były panie: Anna Rychlicka i Daria Blecharczyk-Ciętak.

Skip to content