Menu Zamknij

Sukces uczennic w powiatowym Konkursie „Katyń w pieśni i poezji”

5 marca w kościele Chrystusa Króla w Sanoku odbył się koncert finałowy konkursu, którego celem było uczczenie 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W wydarzeniu tym wzięli udział nagrodzeni uczestnicy konkursu, ich opiekunowie oraz zaproszeni dyrektorzy szkół i rodzice.

W kategorii: twórczość własna (szkoły podstawowe) bezkonkurencyjna okazała się Oliwia Wojtas z kl. VII I miejsce, która skomponowała muzykę, napisała poruszający tekst o zbrodni katyńskiej i zaśpiewała go, akompaniując sobie na pianinie.

W kategorii: recytacja (szkoły podstawowe) Maja Łakos z kl. VII uzyskała III miejsce, a Zofia Ziemlewicz z kl. VIII i Amelia Buczek z kl. VII otrzymały wyróżnienia.

Praca wszystkich uczennic, przygotowanych przez p. Bożenę Zarzykę, została doceniona i nagrodzona przez jury konkursu.

Warto dodać, że konkurs został wpisany do wykazu zawodów i konkursów Podkarpackiego Kuratora Oświaty i może być wymieniony na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Serdecznie gratulujemy!

Skip to content