Menu Zamknij

Światowy Dzień Jabłka

Jako Szkoła Promująca Zdrowie, 28 września 2023 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Święto Jabłka to akcja prozdrowotna, której celem jest zachęcanie uczniów do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.

Klasa III wraz z wychowawczynią, panią Anną Rychlicką tego dnia przyszła do szkoły ubrana w kolory jabłek: zielony, czerwony, żółty. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Badały jabłko zmysłami poprzez wzrok, dotyk i smak. Poszerzały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Uczniowie wykonywali różne prace plastyczne, plakaty oraz obejrzeli film edukacyjny o tematyce związanej z jabłkami.

Na zajęciach świetlicowych z panią Iwoną Brodzicką młodsze dzieci wydzierały kawałki z papieru kolorowego i przyklejały je do kształtu jabłka, po czym wykonały piękną i kolorową jabłoń. Przeprowadzona została również pogadanka o witaminach i wartościach odżywczych, które kryją w sobie jabłka. Na koniec tego święta wszyscy degustowaliśmy pyszne i zdrowe jabłka.

Skip to content