Menu Zamknij

Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją z dnia 22 grudnia 1992r., w ramach Agendy 21, podczas konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii. Na dzień obchodów wybrano datę 22 marca.

W tym roku nasza szkoła również celebrowała to święto. 22 marca 2023 r.  uczniowie klasy
1 i 2 wzięli udział w zajęciach na temat wody, przeprowadzonych przez panią Annę Rychlicką. Wykonywali różne eksperymenty z wodą, poznali właściwości wody, sposoby jej pozyskiwania, oszczędzania oraz znaczenie wody dla ludzi i przyrody.

Dzięki zajęciom uczniowie mają większą świadomość tego, że nie wszyscy ludzie na świecie mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej, że jej zasoby są ograniczone, a oszczędzanie wody to tylko jedno z globalnych wyzwań wodnych.

Obchody święta przyczyniają się do pogłębiania szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona.

Skip to content