Menu Zamknij

Uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

22 października odbyło się długo wyczekiwane pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy II. Ze względu na reżim sanitarny uroczystość pasowania odbyła się w klasie. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki na temat gromadzonych w bibliotece książek oraz zasad dotyczących obchodzenia się z nimi. Dzieci dowiedziały się też jak funkcjonuje biblioteka szkolna. W obecności wychowawcy klasy p. Krystyny Buczkowicz i p. dyrektor Leontyny Krowiak, uczniowie podnieśli w górę dwa palce prawej dłoni i powtórzyli za nauczycielem-bibliotekarzem słowa uroczystego przyrzeczenia oraz zostali pasowani na czytelników biblioteki. Każdy uczeń z rąk p. Dyrektor otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki: pisak, ołówek, zakładkę do książki oraz odblask. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość wypożyczenia kolorowej książeczki. Całość spotkania zwieńczyła sentencja Umberto Eco –„Kto czyta książki, żyje podwójnie” oraz piosenka „Witaj bajko…”

Skip to content