Menu Zamknij

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W ostatni piątek września od ośmiu lat obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole został zainaugurowany przez p. dyrektor Leontynę Krowiak, która jako pierwsza, w obecności wszystkich uczniów szkoły została odpytana z tabliczki mnożenia. Przez cały dzień naprzeciwko gabinetu p. dyrektor znajdowały się dwa patrole egzaminacyjne. Każdy miał szansę sprawdzić swoją wiedzę i wylosować pytania ukryte w jajkach niespodziankach. Za poprawną odpowiedź na 5 przykładów uczniowie i nauczyciele otrzymywali tytuł eksperta i cukierek. Z okazji tego dnia na ścianach, drzwiach, oknach, a nawet na schodach i w toaletach pojawiły się hasła przypominające zasady mnożenia np. w formie rymowanek. Po lekcjach patrol egzaminacyjny zachęcał rodziców i opiekunów odprowadzających dzieci do przedszkola, do wykazania się znajomością tabliczki mnożenia. Wielu dorosłych chętnie próbowało swoich sił i zazwyczaj poprawnie odpowiadali, ale byli i tacy, którzy woleli nie podejmować ryzyka.

Koordynatorem lokalnym akcji była nauczycielka matematyki p. Ewa Rajtar, a patrole zostały wyłonione spośród uczniów klasy piątej, którzy bezbłędnie opanowali tabliczkę mnożenia.

Gratulujemy wszystkim, którzy znają tabliczkę mnożenia, bo na pewno przydaje się ona w codziennym życiu.

Skip to content