Menu Zamknij

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 30.

Finał odbył się pod hasłem Przejrzyj na oczy, a zbiórka była prowadzona pod kątem okulistyki dziecięcej. Celem w tym roku jest, zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Polsce. Za zebraną darowiznę, fundacja Jurka Owsiaka zakupi między innymi:

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci,
  • oftalmoskopy do badania dna oka,
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka,
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki),
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza,
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń,
  • tomografia dna oka,
  • mikroskopy,
  • stoły operacyjne

My też dołączyliśmy do tego celu. Nasi wolontariusze: Amelia Buczek, Nadia Cebula, Maja Czapor, Maja Łakos, Oliwia Wojtas, Rafał Huczko, Seweryn Kafara, Krystian Polański, pomimo niesprzyjającej aury, kwestowali pod Kościołem naszej parafii. Łączna kwota uzbierana przez naszych uczniów do puszek to 2700 zł. Ponadto pomagaliśmy przy sprzedaży piernikowych serc w Miasteczku Galicyjskim w Skansenie. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Wioletta Burdziak- Zabłotny i p. Bożena Zarzyka.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom oraz panom: Markowi Czaporowi i Hubertowi Wojtasowi za pomoc w dowozie uczniów podczas kwesty.

Dodatkowe informacje pod linkiem.

Skip to content