Menu Zamknij

Wszystkie Kolory Świata

W jaki sposób szmaciana laleczka może pomóc dziecku? Ile kolorów ma świat? Jak wiele radości doświadczamy, pomagając najbardziej potrzebującym?

Nasza szkoła bierze udział w jednym z najpopularniejszych projektów edukacyjno-pomocowych UNICEF – akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. To już szósta polska edycja światowego projektu, którego początki sięgają 1999 roku.

Celem projektu jest:

  • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najuboższych krajach świata.

Zadanie polegało na uszyciu przez uczniów szmacianej laleczki według szablonu. Następnie każdy twórca laleczki, zakładał jej akt urodzenia (imię, kraj, z którego pochodzi oraz co lubi robić). Każdy może wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie pomóc potrzebującemu dziecku, przekazując na ten cel darowiznę, która zostanie wpłacona na konto UNICEF. 

Skip to content