Menu Zamknij

Wycieczka do Straży Pożarnej w Sanoku

25 kwietnia dzieci klas 0, 1,2 wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Sanoku, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Sali „Ognik”. Dzięki życzliwości Panów Strażaków mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się ja cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy.

Skip to content