Menu Zamknij

Zdrowe, dawne tradycje żywieniowe

30 stycznia w ZSCKR w Nowosielcach odbył się VI edycja konkursu „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Tegoroczny temat „Zdrowe, dawne tradycje żywieniowe”, zachęcał do szukania i pozyskiwania informacji od starszych pokoleń, aby przygotować ciekawą prezentację. Plakat i prezentacja to podstawowe wymogi konkursu.  Oceniane były także: sposób prezentacji, estetyka prezentacji, a w przypadku plakatu – zgodność z hasłem konkursu. Nasze uczennice Weronika Kłos i Patrycja Nowakowska zaczerpnęły informacje do swojego wystąpienia od babć, a także z uzyskanych materiałów z Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.  Prezentacja występujących uczennic zawierała bardzo ciekawe wiadomości oraz przepisy dawnych potraw i sposobów żywienia, niekoniecznie takich samych jak w dzisiejszych czasach. Całość dopełniły plakaty przygotowane przez Oliwię Filipczak oraz Kingę Potomską.

Skip to content