Menu Zamknij

21 marca Dzień z Laboratoriami Przyszłości

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

Zainspirowani myślą Benjamina Franklina w pierwszy dzień wiosny zaproponowaliśmy uczniom zajęcia nie tylko w szkolnej ławce. Był to dzień z Laboratoriami Przyszłości, nie było lekcji, a uczniowie byli zaangażowani do różnych zadań w salach. Przewidzieliśmy wiele atrakcji i nie było czasu na nudę. Starsze klasy miały okazję spotkać się z panią neurolog dziecięcą dr Agnieszką Kowalik-Gałuszko. Z zaciekawieniem wysłuchali wykładu i obejrzeli prezentację dotyczącą chorób układu nerwowego. Temat wzbudził duże zainteresowanie i dostarczył uczniom wielu cennych wiadomości.

Atrakcją tego dnia był również quiz matematyczny FAMILIADA. Głowy rodzin – panie polonistki wraz ze swoimi drużynami rywalizowały odpowiadając na pytania z dziedziny matematyki. Rolę Karola Strasburgera odegrał Bartek Sobolak, który by zabawić publiczność przygotował suchary matematyczne. Quiz dostarczył wielu emocji, i pokazał, że matematyka wcale nie jest taka straszna i można się z nią świetnie bawić.

Przechodząc z sali do sali uczniowie wzięli udział w różnych warsztatach:  fotograficznych, kosmetycznych, kulinarnych i artystycznego rękodzieła.  Nie zabrakło również zajęć z klockami LEGO i drukarką 3D, które przeprowadzili uczniowie sanockiego technikum. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli zaangażować wszystkie zmysły, poszerzyć wiedzę, uruchomić swoją wyobraźnię i kreatywność, a przede wszystkim była to okazja do wspaniałej zabawy.

Wszyscy będziemy z przyjemnością wspominać ten wyjątkowy dzień.

Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za podzielenie się swoją wiedzą, umiejętnościami i pasją.

Skip to content