Menu Zamknij

Spotkanie z behawiorystą

21 marca 2023 r. młodsze klasy odwiedziła mama uczennicy klasy 2, pani Agnieszka Kowenzowska, która jest behawiorystą zwierzęcym.

Pani Agnieszka przyjechała do szkoły ze swoimi wyjątkowymi chartami, które wabią się Solina i Krasna. Chart polski to krótkowłosy, silny, rosły, dobrze umięśniony pies o smukłej sylwetce, długich nogach i szlachetnej, wąskiej głowie. Pewny siebie i zrównoważony. Obdarzony silnym instynktem łowieckim.

Nasz gość pokazał dzieciom, jak należy postępować w relacji z psem, aby kontakt był przyjemny dla obu stron, aby nie wzbudzał u psa reakcji obronnych i agresywnych. Dzieci nauczyły się jak komunikować się z psem, jak rozumieć sygnały,  które do nas wysyła i co najważniejsze – jak unikać sytuacji konfliktowych.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, obserwowali, a także zadawali wiele pytań. Dzięki wyjaśnieniom pani Agnieszki wszyscy uczestnicy spotkania umieją zachować się w towarzystwie każdego psa.

Spotkanie, przebiegało w miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy !!!!

Skip to content