Menu Zamknij

Światowy Dzień Kota w klasie I

Któż z nas nie pamięta ciekawskiego kota Filemona i zasadniczego Bonifacego z telewizyjnego serialu animowanego dla dzieci? Te sympatyczne zwierzaki 17 lutego obchodzą swoje święto. Ma ono podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka.

W tym dniu klasa I miała za zadanie ułożenie historyjki piosenkowo – obrazkowej pt. „Kot i komputer”, której celem było rozwijanie nie tylko logicznego myślenia, ale także umiejętności uważnego słuchania, świadomego skupiania uwagi, wiązania treści wyrażonych słownie z ilustracjami oraz kształcenie funkcji językowych.

Następnie dzieci czytały z podziałem na role wierszyk Anny Przemyskiej „Masz tu, kotku” oraz ozdobiły i wycięły z papieru kolorowe kotki. Wycinanie nożyczkami przyczynia się przede wszystkim do usprawniania motoryki małej (a to bardzo ważna sprawa) i koordynacji wzrokowo – ruchowej (ręka – oko). Ponadto jest doskonałym ćwiczeniem mięśni dłoni, co z pewnością przyda się podczas nauki pisania u naszych pierwszoklasistów.

Światowy Dzień Kota w klasie I upłynął nie tylko pod znakiem dobrej zabawy, ale stał się również okazją do ćwiczenia konkretnych umiejętności niezbędnych w rozwoju każdego dziecka.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć: p. K. Buczkowicz i p. M. Sabat.

Skip to content