Menu Zamknij

Bezpieczne na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy

W tegorocznej XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci pod hasłem: „Bezpieczne na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”, organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego bardzo aktywnie uczestniczyli uczniowie Naszej szkoły.

Konkurs jest jednym z działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Celem konkursu kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Prowadzi się sześć kampanii prewencyjnych, których założenia odzwierciedlały prace plastyczne biorących udział w XIV edycji konkursu: „Rola rolnika, by upadku unikał”;  „Mądrze postępujesz, wypadku nie spowodujesz”; „Nie ryzykujesz, gdy znasz i szanujesz”;  „Rolniku, nie daj się kleszczom !”;  „Kości i stawy też rolnika sprawy”;  „Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami”.

Skip to content