Menu Zamknij

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Punkt przedszkolny uczestniczył w realizacji XVI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Celem programu było zachęcenie dzieci do dbania o środowisko naturalne,  uczenie szacunku do przyrody oraz aktywnego spędzania czasu. Na zajęciach tematycznych dzieci poznały odnawialne źródła energii, zagadnienia związane z klimatem i jego zmianami, dowiedziały się po co segregować śmieci, jak mądrze robić zakupy, jak bardzo potrzebne są nam do życia rośliny i zwierzęta i jak o nie dbać. Wszystkie materiały edukacyjne zostały opracowane tak, aby rozwijać u dzieci kreatywność,  myślenie, samodzielność oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę. Przedszkolaki były zaangażowane i aktywnie uczestniczyły w proponowanych działaniach. Program sprawił dzieciom wiele radości, dał możliwość dobrej zabawy.

Skip to content