Menu Zamknij

Biblioteka zawsze na ciebie czeka!!!

W dniu 06 października uczniowie klasy III odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Trepczy. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem takiej biblioteki i jak należy się w niej zachowywać. Trzecioklasiści obejrzeli obecna kartę czytelnika oraz poznali zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka oprowadziła uczniów po całej bibliotece i w końcu zatrzymała ich w kąciku przeznaczonym tylko dla najmłodszych. W tym miejscu w ramach „Ogólnopolskiej Kampanii Czytania” oraz prowadzonej innowacji czytelniczej „Spotkanie z książką” uczniowie wysłuchali na audiobooku fragmentu książki Janiny Porazińskiej  „Asiunia”. Zafascynowani treścią lektury nie zauważyli, że czas już opuścić bibliotekę i wrócić na zajęcia szkolne. Atrakcją wizyty była również możliwość skorzystania z xboxa i kinexa. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla niektórych, była to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta w bibliotece. Na zakończenie bibliotecznego spotkania uczniowie otrzymali bardzo ładne zakładki i złożyli obietnicę, że niedługo wrócą do krainy książek, co dla nas nauczycieli jest bardzo ważne, bowiem potwierdza celowość działań w naszej pracy.

Skip to content