Menu Zamknij

„Mała książka – wielki człowiek”

W bieżącym roku szkolnym Instytut Książki prowadzi kolejną edycję kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Pragniemy ich zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków i nauczycieli. Aby zrealizować ten istotny cel współpracujemy z Biblioteką Pedagogiczną, Szkolną oraz Gminną. 29 września uczniowie klasy I i II wraz z wychowawcami odwiedzili Bibliotekę Gminną w Trepczy, która jest już skomputeryzowana. Wszystkie książki znajdują się w systemie MAK+ i nie wychodząc z domu możemy sprawdzić czy w bibliotece aktualnie znajdziemy książkę, której potrzebujemy. Wystarczy, że osoba dorosła z rodziny posiada kartę biblioteczną można z niej korzystać na terenie całej Gminy. Część osób korzystając z okazji wybrała po kilka pozycji do czytania, pozostali zadeklarowali, że zrobią to w najbliższym czasie i zjawią się tu wraz z rodzicami.

Skip to content