Menu Zamknij

Bioróżnorodność wokół mnie

W ramach kolejnej edycji Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Florek”, realizując zadanie 1. Bioróżnorodność wokół mnie. – „Odkrywcy” ze Szkoły podstawowej w Trepczy 24 września aktywnie uczestniczyli w zajęciach, w trakcie których poszerzyli swoją wiedzę o różnorodności gatunków flory. Jeden fragment, na którym skupiła się nasza drużyna to trawnik obok szkoły, a drugi to Park Kwitnąca Akacja w Trepczy. Dzieci dowiedziały się, że różnorodność biologiczna jest podstawową cechą przyrody. Krótko mówiąc, bioróżnorodność daje nam czyste powietrze i wodę, dobrej jakości glebę i zapylanie upraw, pomaga nam walczyć ze zmianą klimatu i dostosowywać się do niej oraz ogranicza skutki katastrof naturalnych.


Drużyna Odkrywców dla ochrony bioróżnorodności będzie:
– Dokarmiać ptaki.
– Rezygnować z plastiku na rzecz produktów wielokrotnego użytku.
– Segregować odpady.
– Oszczędzać wodę i energię elektryczną.
– Zbieraj deszczówkę i wykorzystać ją np. do nawadniania ogrodu.

Niewątpliwie działania każdego z nas mają duży wpływ na bioróżnorodność. Dbając
w odpowiedni sposób o rośliny i zwierzęta w ogrodzie, na działce, na polach i w lasach, podnosimy jakość naszego życia i otoczenia, dbamy o piękno i bogactwo otaczającej nas przyrody.

Akcję na terenie naszej szkoły koordynują panie Daria Blecharczyk-Ciętak i Anna Rychlicka.

Skip to content