Menu Zamknij

Do serca nakrętki wrzucamy i pomagamy.

Akcja zbierania nakrętek to bardzo popularna forma niesienia pomocy innym. To akcja charytatywno-ekologiczna, do której może włączyć się każdy. Zbieranie nakrętek to jedno z najpopularniejszych działań społecznych, jakie jest organizowane w Polsce. Ludzie chętnie zbierają kolorowe zakrętki, aby wesprzeć działalność charytatywną.

W Sanoku pojawiły się wielkie kosze w kształcie serca, do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki. W akcję włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Trepczy. Zebrane nakrętki przez uczniów klasy 1 dnia 08.06.2021 r. zostały wsypane do wielkiego serca przed główną siedzibą SPGK w Sanoku przy ulicy Jana Pawła II. Nakrętki przerabiane są na surowiec wtórny. Zbierając nakrętki mamy pewność, że nie wylądują one na składowisku albo, co gorsza, w lesie. Możemy pomóc innym osobom, chorym oraz pokrzywdzonym. Zbiórka plastikowych nakrętek to sposób na kształtowanie proekologicznych postaw, wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Pomaganie nie jest takie trudne i każdy może to zrobić.

Taka zbiórka, poza oczywistym celem charytatywnym, w doskonały sposób uświadamia uczniom, czym tak naprawdę jest recykling i jaki można dzięki niemu osiągnąć pożytek. Po wsypaniu nakrętek do serca uczniowie pod opieką p. Darii Blecharczyk – Ciętak i p. Anny Rychlickiej zjedli pyszne lody i w dobrych humorach wrócili do szkoły.

Skip to content