Menu Zamknij

Dzień Krajobrazu 2021

„Dzień Krajobrazu” – to sposobność, by bliżej przyjrzeć się naszemu otoczeniu i docenić jego wartość. Hasło tegorocznej edycji to „Otwarte krajobrazy”.
Z tej okazji uczniowie klas I – III wzięli udział w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez Panią Katarzynę Wolińską. Mogli dowiedzieć się, jakie ważne funkcje środowiskowe spełniają otwarte krajobrazy, (m.in. ochrona przeciwpowodziowa, napowietrzanie i regulowanie temperatur), że przestrzenie te są rezerwuarami różnorodności biologicznej oraz pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie.

Podczas spotkania uczniowie zdobyli cenne informacje na temat wieloletniej historii graba znajdującego się nieopodal szkoły. Dzieci aktywnie i twórczo uczestniczyły w lekcji. Chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

Skip to content