Menu Zamknij

Hazard? Nie, dziękuję.

W dniu 18.10.2021 r. uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w zajęciach informacyjno-edukacyjnych przeprowadzonych przez przedstawicieli Krajowej Administracji Skarbowej na temat zagrożeń związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych.

Celem akcji „Hazard? Nie, dziękuję” jest podniesienie świadomości osób młodych na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard i uzależnienie od niego. Akcja ma również zwrócić uwagę, jakie konsekwencje prawne wiążą się z udziałem w procederze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Tematyka kampanii uwzględnia również problem wykorzystywania sieci Internet przez podmioty nielegalnie urządzające gry hazardowe. Nieświadomi zagrożenia młodzi ludzie traktują hazard w sieci jako niewinną formę rozrywki. Osoby niepełnoletnie są bardziej podatne na negatywne zjawiska płynące
z Internetu, w tym uzależnienie od hazardu. Uzależnienie takie jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny i najbliższych.   

Kampanię KAS objął honorowym patronatem Minister Edukacji i Nauki, podkreślając, że jej założenia wpisują się w działania MEiN w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz wzmocnienia profilaktyki uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych.

Organizatorami spotkania w naszej szkole były panie A. Gajos i A. Rychlicka.

Skip to content