Menu Zamknij

Dzień Nauczyciela i Ślubowanie Pierwszoklasistów

W piątek 12 października mała miejsce w naszej szkole ważna uroczystość pasowanie pierwszoklasistów. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, ale również wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny, znajomością zasad bezpieczeństwa i wzorowego zachowania. Pierwszoklasiści w odświętnych strojach i w czerwonych biretach na głowach złożyli ślubowanie. „Ślubujemy, że nie zawiedziemy!” Takie słowa zabrzmiały przed całą widownią. Egzamin zdali znakomicie! Aktu pasowania dokonała p. dyrektor Leontyna Krowiak. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Trepczy.

Po pasowaniu p. dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wręczyła też nauczycielom nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej.

Kolejno przewodnicząca Rady Rodziców p. M. Bartkowska na ręce p. dyrektor złożyła bukiet kwiatów i podziękowania za pracę z dziećmi. Po tej części odbyła się akademia, podczas której uczniowie wierszem i piosenką wyrazili uznanie swoim pedagogom oraz podziękowali za wychowanie i przekazaną wiedzę. Następnie wręczyli nauczycielom kwiaty i słodycze. Ostatnim etapem świętowania Dnia Edukacji Narodowej była zabawa uczniów i nauczycieli – gra „Familiada”. Drużynie uczniów przewodniczyła Michalina Lewicka, a grupie nauczycieli- p. Mariusz Sumara, natomiast w rolę Karola Strasburgera wcielił się Jakub Łakos. Pytania nie wymagały przedmiotowej wiedzy, liczył się refleks i dobra zabawa. Zwyciężyła drużyna nauczycieli, która wspaniałomyślnie podzieliła się słodką nagrodą z uczniami.

Skip to content