Menu Zamknij

Dzień Ślimaka w klasie I

Instytut Rozwoju Myśli Ekologicznej podaje, że ślimaki mają wiele właściwości odżywczych. Przykładem są winniczki, czyli największe lądowe ślimaki występujące w naszym kraju. Mało kto wie o tym, że w Polsce istniała kiedyś tradycja ich spożywania. Jeszcze przed II wojną światową polskie książki kucharskie zawierały przepisy właśnie na dania ze ślimaków. Niestety są takie, które kojarzą się nam negatywnie, z racji szkód, jakie mogą wyrządzać w ogrodzie.

24 maja był dla ślimaków wyjątkowym dniem w roku. Obchodziły one wówczas swoje święto. Z tej okazji uczniowie klasy I poszerzali swoją wiedzę przyrodniczą – omawiali wygląd i znaczenie ślimaków dla człowieka. Następnie oglądali bajkę o dobrodusznym ślimaczku, ukazującą prawdziwe oblicze przyjaźni, na podstawie której mieli za zadanie rozwiązać interaktywny quiz na platformie Genially. Ponadto brali udział w zabawie ruchowej „Ślimak w podskokach”, a podczas pracy plastycznej wykonali ślimakową koronę oraz ślimaki z serduszkami na grzbiecie, które zostały zaprezentowane na klasowej gazetce.

Zapraszamy dzieci do obejrzenia bajki i rozwiązania quizu: p. K. Buczkowicz i p. M. Sabat.

BAJKA

Skip to content