Menu Zamknij

Zajęcia rozwijające w „Zerówce”

W grupie zerówki, w tym roku odbywają się cykliczne, specjalistyczne zajęcia. Pierwsza część to Trening Uwagi (Metoda Attention Autism wg Giny Davies) pod tytułem „Pudełko”. W trakcie zajęć nauczyciel stwarza warunki, aby dzieci potrafili uczyć się, myśleć, poszukiwać, doskonalić, komunikować się, działać i współpracować. Dzięki przeprowadzanemu treningowi następuje wzrost kompetencji komunikacyjnych, niwelowanie zachowań trudnych i zakłócających pracę w grupie. Trening uwagi jest etapem rozwoju komunikacji, komunikowanie zaś, to klucz do prawidłowego funkcjonowania społecznego oraz korzystania z edukacji w przyszłości.

Druga część zajęć to realizowanie projektu „ABC Empatii”. Projekt, poprzez edukację najmłodszych, ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw. Projekt składa się z książki „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”. Bohaterowie doświadczają niecodziennych sytuacji, z których wynoszą ważne życiowe lekcje. Poznają kolegów i koleżanki, mierzących się z niepełnosprawnościami i schorzeniami. Nowe relacje i doświadczenia uczą naszych młodych bohaterów empatii i tolerancji.

Zajęcia opracowała i prowadzi pedagog specjalny Pani Agnieszka Gajos.

Skip to content