Menu Zamknij

Egzamin na kartę rowerową

Dzisiaj uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią p. Ewą Rajtar wybrali się na wycieczkę do Sanoka. Celem wyjścia była integracja zespołu, rekreacja na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy osiągnęli wymagany wiek i wykazali się niezbędnymi wiadomościami teoretycznymi z przepisów prawa ruchu drogowego. Na widok radiowozu i mundurowych dzieci przeżyły lekką tremę, ale wszyscy, którzy podeszli do egzaminu praktycznego zdali go. Potem przyszedł czas na gry, zabawy i pyszne lody. Zmęczeni upałem, ale dumni ze zdobycia pierwszego dokumentu uprawniającego do poruszania się po drogach czwartoklasiści wrócili do domów.

Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, które weszły w życie z dniem 20 maja br., dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego będzie karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T – w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat. Dzieciom w wieku do 10 lat zabraniać się będzie kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze. Dopuszczalnym jest jedynie kierowanie w/w urządzeniami w strefie zamieszkania i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Skip to content