Menu Zamknij

Orli Kamień zdobyty!

Pierwszy dzień lata klasa 5, wraz z paniami: Joanną Lewicką i Natalią Szybka, powitała wycieczką do Parku Krajobrazowego Gór Słonnych. Wyprawa rozpoczęła się od orientowania mapy i odnalezienia czerwonego szlaku, którym udaliśmy się na pieszą wędrówkę. Zatrzymaliśmy się przy Królewskiej Studni, której powstanie wiąże się z legendą o królowej Bonie. Następnie weszliśmy dość stromym podejściem na Białą Górę, po drodze podziwialiśmy piękne widoki na położony w dolinie Sanok oraz – po przeciwnej stronie – wieś Liszna. Odpoczęliśmy na grupie skałek ostańcowych nazywanych „Orle Skałki” a potem zdobyliśmy Orli Kamień – 518 m n.p.m. Trochę się zmęczyliśmy i spociliśmy, gdyż dzień był naprawdę upalny, ale było warto! Na szczęście las dostarczał cienia, a wspaniałe widoki i możliwość wspólnego spędzenia czasu wśród rozmów i śmiechu, wynagrodziły trudy wędrówki.

Skip to content