Menu Zamknij

Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok! Polska od 2015 r., czyli od pierwszej edycji projektu, aktywnie uczestniczyła przy organizacji wydarzeń związanych z ETS. W spotkaniach organizowanych przez Ministerstwo oraz przez lokalne szkoły, przedszkola czy kluby sportowe w całej Polsce brało udział co roku kilkadziesiąt tysięcy osób. Tegoroczna ósma edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbyła się w dniach od 23 do 30 września 2022 r.

Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu. W ramach tej akcji uczniowie brali udział w aktywnych przerwach, rozgrywkach klasowych i między klasowych. Odbywały się mecze: mini piłki nożnej, mini piłki siatkowej, piłki chińskiej, unihokeja. Uczniowie grali też w tenisa stołowego i rugby. Wszyscy chętnie włączyli się w promowanie sportu i zdrowego trybu życia.  Na pewno był to dla nas tydzień pełen aktywności fizycznej i będzie trwał nadal.  

Skip to content