Menu Zamknij

Głośne Czytanie

29 września obchodziliśmy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, poszerzają słownictwo, znajomość gramatyki, a przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. W naszej szkole uczniowie klas młodszych z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Nauczyciele i uczniowie na głos czytali fragmenty wybranych przez siebie książek. Oczywiście obowiązkowo były również odczytane wiersze patronki tego święta – Janiny Porazińskiej.

Uśmiech na twarzach dzieci i piękne czytanie to najlepszy dowód na to, że słuchanie głośnego czytania i rozmowa na temat usłyszanych treści jest dla najmłodszych wielką przyjemnością i atrakcyjnym sposobem spędzania czasu. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę.

Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do czytania książek i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.

Czytanie to dobry pomysł na nudę, a czytać można wszystko, dla chcącego nic trudnego!

Skip to content