Menu Zamknij

Honorowy Obywatel Sanoka opowiada o Wielkim Polaku

W środę 30 października 2019 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Trepczy wypełnionej dziećmi i młodzieżą szkolną odbyło się spotkanie „DZIŚ WYPŁYNIEMY JUŻ RAZEM…”  Na ławeczce obok odlewu papieskiej figury zasiadła Pani Dyrektor Leontyna Krowiak wraz z Gościem ks. Prałatem Feliksem Kwaśnym z Sanoka, który z uśmiechem na ustach opowiadał o osobliwościach życia i Pontyfikatu, spotkaniach z milionami ludzi na całym świecie, talentach i pasjach polskiego Papieża, w tym także o niezwykłym poczuciu humoru. Ks. Prałat Feliks Kwaśny – Honorowy Obywatel Wolnego Królewskiego Miasta Sanoka – budowniczy największej świątyni w naszym mieście pw. Chrystusa Króla był jednym z organizatorów papieskiej pielgrzymki. na Podkarpacie w czerwcu 1997 roku. Odpowiadał za przygotowanie ołtarza w Krośnie, przy którym wraz z Janem Pawłem II zgromadzonych było setki biskupów i tysiące kapłanów, zaś rzesza wiernych liczyła blisko 700 tysięcy ludzi. Opowieść zakończyła się śpiewem Barki, ulubionej pieśni ewangelizacyjnej Jana Pawła II.

18 maja 2020 roku obchodzić będziemy 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II (1920–2005) naszego Wielkiego Rodaka – Syna Polskiej Ziemi, Wielkiego Rybaka Serc Ludzkich
i Niezłomnego Sternika Łodzi Kościoła Chrystusowego.

Na szlaku turystycznym przy cerkiewce w Międzybrodziu już wkrótce (na wiosnę przyszłego roku) powstanie Ławeczka z JPII.

Każdy przekazując choćby symboliczny Dar Serca może stać się jej FUNDATOREM

PBS o. Sanok 22 8642 0002 2001 0072 3169 0001 „Ławeczka z JPII”

Skip to content