Menu Zamknij

Jak działa recykling?

O planetę dbamy, zdrowie zachowamy!              

Dnia 3 listopada odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne uczniów klas I – III  i VII -VIII z przedstawicielką  firmy „Transprzęt”, panią Agatą Oskarbską – specjalistką do spraw kontroli i  gospodarki odpadami.

Prowadząca przypomniała, jak należy prawidłowo segregować śmieci, przedstawiła drogę segregowanych odpadów, a także ich powtórnego wykorzystania. Za pomocą prezentacji multimedialnej, a także różnych przedmiotów związanych z tematem recyklingu, uczniowie poszerzali wiedzę na temat odpowiedniego gospodarowania odpadami. W praktyczny sposób ćwiczyli segregację śmieci, a na koniec spotkania uczniowie zostali obdarowani miłym upominkiem – brelokiem do kluczy zrobionym z recyklingu.

To spotkanie na pewno przybliżyło dzieciom temat segregacji śmieci i pogłębiło świadomość podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i ich wpływu na nasze zdrowie.

Skip to content