Menu Zamknij

Dzień zdrowego śniadania

8 listopada dzieci w naszej szkole poznawały korzyści płynące ze zdrowego odżywiania.  Dowiedziały się jak ważne jest spożywanie pełnowartościowych posiłków. Szczególne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka ma śniadanie. To właśnie ono daje energię do działania na cały dzień. Zróżnicowane składniki diety pozwalają na bardziej efektywne funkcjonowanie młodego organizmu. W dobie obecnego rozwoju łatwo zapomnieć o owocach i warzywach w diecie, które przez wielu zastępowane są słodyczami i niezdrowymi przekąskami. Jednak dzieci z 1 i 2 klasy zostały uświadomione co do wartości i zalet owoców i warzyw w diecie. Dzięki zdrowemu śniadaniu młodzi tropiciele wkraczają w dzień pełni energii. Wraz z paniami dzieci miały możliwość przygotowania takiego posiłku. Zapraszamy do fotorelacji.

Skip to content