Menu Zamknij

KATYŃ pamiętamy. Uczestniczymy w sesji popularno- naukowej.

Dla uczczenia 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w dniu 18 września 2020 r. o godz. 10.00 w Sanockim Domu Kultury odbyła się sesja popularno- naukowa, na którą została zaproszona pani dyrektor Leontyna Krowiak i pani Bożena Zarzyka wraz z uczennicami- laureatkami I konkursu Katyń w pieśni i poezji.

Organizatorzy: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej- Koło w Sanoku, Związek Sybiraków- Koło w Sanoku, Biuro Burmistrza Sanoka, Wydział Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Sanoku zadbali o bogaty program sesji.

Sanoczanie z Listy Katyńskiej to wystawa, którą można było obejrzeć w holu SDK.

I ujrzałem doły śmierci…- wstrząsająca relacja Eugeniusza Taradajko, eksperta, dokumentalisty, działacza PCK, uczestnika ekshumacji miejsc pochówku polskich oficerów w Katyniu- bogato ilustrowana unikatowymi zdjęciami wykonanymi w trakcie prac przy odkrywaniu mogił zamordowanych. Dodatkowo prelegent zaprezentował pamiątki wydobyte w trakcie ekshumacji m.in. guziki od mundurów, książkę wydaną przez propagandę niemiecką w 1941 roku informującą o zbrodni dokonanej przez Rosjan, książkę o Katyniu ze wstępem gen. Andersa oraz wiele zdjęć i artykułów prasowych, a także parasol z napisem Katyń 1940 przygotowany dla uczestników uroczystości, którzy zginęli w Katastrofie Smoleńskiej.

Zwieńczeniem uroczystości był występ laureatów I Konkursu „Katyń w pieśni i poezji”. Patronat honorowy objęli: Tomasz Matuszewski Burmistrz Sanoka i Stanisław Chęć Starosta Powiatu Sanockiego.

Udział w sesji jest dla nas zaszczytem i wyróżnieniem, bo zostaliśmy zaproszeni jako jedna z niewielu szkół z Powiatu Sanockiego, ponieważ organizatorzy zauważyli i docenili wkład pracy nauczyciela i uczniów w przygotowania do konkursu recytatorskiego i wokalnego, który zaowocował sukcesami i tytułami laureatów. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszej młodzieży.

Skip to content