Menu Zamknij

„Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”

W ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie z pierwszej klasy otrzymali z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyprawkę książek, w której skład wchodzi „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak oraz „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Celem kampanii jest zachęcenie najmłodszych uczniów do częstego sięgania po książki i regularnego czytania zarówno samodzielnego jak i z udziałem najbliższych. Dzięki wyprawce – jedno z największych wyzwań jakie stoi przed pierwszoklasistami może stać się prawdziwą przyjemnością. Otrzymane materiały mają pomóc rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy nie kończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.

Po zapoznaniu się uczniów z graficzną oprawą książki, wraz z dziećmi panie Iwona, Natalia i Madzia podjęły próbę czytania zawartych w wyprawce treści oraz ich wspólnego omówienia.

Skip to content