Menu Zamknij

Konkurs „Desery w nowoczesnej odsłonie”

19 marca 2019 w ZS nr 1 młodzież z podstawówek i gimnazjów z powiatu sanockiego wzięła udział w konkursie „Desery w nowoczesnej odsłonie”.  Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 3 gimnazjum Weronika Kłos i Patrycja Nowakowska. Po powitaniu gości i uczestników przez Marię Pospolitak, dyrektor szkoły, młodzież przeszła do sali konkursowej. Konkurs zaczął się od części pokazowej. Szef kuchni hotelu Arłamów Grzegorz Garbacik przedstawił, jak najlepiej zaprezentować na talerzu deser. Pokaz miał być inspiracją dla uczestników. Jury oceniało współpracę w grupie, przygotowanie i czystość na stanowisku pracy, niebanalne podejście do tematu, wygląd deseru oraz oczywiście smak. Uczestnicy pomysły czerpali z Internetu, bądź od domowników, komisja konkursowa była pod pod ogromnym wrażeniem pomysłów i technik, jakimi wykonywane były prace.  Widać było, że każdy z uczestników działał planowo. Takich deserów nie powstydziłyby się eleganckie restauracje. Nasze uczennice przygotowały deser „Czekoladowa otchłań” i wywalczyły zaszczytne 2 miejsce.

Skip to content