Menu Zamknij

Laureaci IV Konkursu „Katyń w pieśni i poezji”

W niedzielę 5 marca w kościele pw. Chrystusa Króla w Sanoku odbył się koncert finałowy IV Konkursu „Katyń w pieśni i poezji”, którego celem było uczczenie 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej; oddanie hołdu pomordowanym polskim jeńcom wojennym – oficerom Wojska Polskiego, funkcjonariuszom Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej oraz rozwijanie uzdolnień twórczych i inspirowanie do własnej twórczości literackiej i muzycznej.

Organizatorzy: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Sanoku, Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Chrystusa Króla w Sanoku i Starostwo Powiatowe w Sanoku – Wydział Promocji i Kultury docenili pomysłowość, oryginalne podejście do tematu i perfekcyjne wykonanie uczniów kl. 8, którzy nie mieli sobie równych i okazali się najlepsi w kategorii twórczość własna. Dlatego zajęli najwyższe miejsca na podium. I tak :

Maja Czapor– I miejsce za opowiadanie pt. „Tęsknota”,

Oliwia Wojtas– II miejsce za napisanie utworu lirycznego „W cichym lesie”, skomponowanie muzyki, śpiew i akompaniament na pianinie,

Igor Iwaniszyn, Seweryn Kafara, Wiktor Kafara, Kacper Woźniak wyróżnienie za napisanie i wykonanie utworu „Katyń” w wersji rap.

Dodatkowo Oliwia Wojtas zajęła II miejsce w części wokalnej za wykonanie swojej autorskiej pieśni „W cichym lesie”.

Uczniowie, podejmując się udziału w konkursie, zainspirowani przez p. Bożenę Zarzykę, ujęli temat w niekonwencjonalny sposób, co przyniosło zaskakujące efekty w postaci własnej twórczości literackiej i muzycznej o wysokiej wartości i to zapewniło im ogromny sukces i tytuł laureata. Prezentować się przed tak licznie zgromadzoną widownią i zaproszonymi gośćmi to ogromne przeżycie i wyzwanie, tym większe jeżeli dotyczy własnej twórczości. Nasi uczniowie poradzili sobie rewelacyjnie i zasługują na słowa uznania i wielkie gratulacje.

Ważnym wydarzeniem po zakończeniu konkursu było otwarcie Izby Pamięci poświęconej ks. Zdzisławowi Peszkowskiemu.

Skip to content