Menu Zamknij

„Leśna szkoła z klimatem”

Chyba każdy z nas lubi spędzać czas z dala od cywilizacji, wędrować leśnymi dróżkami, biwakować w gronie najbliższych. Abyśmy mogli korzystać z dobrodziejstw natury potrzebna jest rzetelna edukacja przyrodnicza.

„Leśna szkoła z klimatem” to program edukacyjny dla szkół, mający na celu między innymi upowszechnienie wiedzy o środowisku przyrodniczym, ekosystemach leśnych, gospodarowaniu nimi oraz poznanie trudnego i odpowiedzialnego zawodu leśnika.

11 kwietnia 2022 gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Nadleśnictwa Brzozów. Pani Leśniczy Anna Sabat w klasach III i IV przeprowadziła lekcje przyrodnicze. Uczniowie dowiedzieli się m.in.: jak mądrze korzystać z lasu, które rośliny wolno nam zrywać, a czego nie należy dotykać, jak i co zrobić, kiedy natkniemy się na dzikie zwierzęta. Organizatorami spotkania w naszej szkole były Panie A. Gajos i A. Rychlicka.

Więcej o programie pod linkiem https://lesnaszkolazklimatem.pl/

Skip to content