Menu Zamknij

Ocalić od zapomnienia ……

Kwiecień nazwany jest Miesiącem Pamięci Narodowej. To czas, kiedy przypominamy sobie o osobach, które walczyły o naszą ojczyznę i polskość, przelewali krew, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju. W dniu 12.04.2022 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali i zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przypominający o zbrodni katyńskiej i jej ofiarach. Wiersze oraz piosenki zachęciły do refleksji i kierowały myśli odbiorców w stronę Katynia w 1940 roku.

Na terenie parku „Kwitnąca Akacja” w intencji zamordowanych w lesie katyńskim obywateli polskich przez radziecką policję NKWD oraz w intencji 96 ofiar katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku uczniowie zapalili znicze przy Krzyżu Katyńskim.

Skip to content