Menu Zamknij

Listy do nas i od nas!

Uczniowie kl. 4 uczą się pisać listy, ale często z tą formą spotykają się tylko w szkole. Sami nigdy nie pisali ani nie dostawali listów. By to zmienić, p. Joanna Lewicka nawiązała kontakt z polonistką z innej szkoły, która również chciała swoim czwartoklasistom dać okazję do wymiany korespondencji. Uczniowie w pierwszych listach pisali o sobie i swoich zainteresowaniach, w następnych o rodzinie, szkole, miejscowości. W grudniu dołączyli również kartki świąteczne z życzeniami dla rówieśników.

Gdy do naszej szkoły listonosz przynosił grubą kopertę z listami od dzieci z Cycowa, w klasie panowała radość. Wszyscy byliśmy podekscytowani, czytaliśmy i oglądaliśmy otrzymane listy i drobiazgi, pokazywaliśmy je sobie wzajemnie, wymienialiśmy się wiadomościami. Szybko też staraliśmy się odpisać, odpowiedzieć na różne pytania, zadane w liście przez koleżankę lub kolegę i znowu z niecierpliwością czekaliśmy na odpowiedź. To była wspaniała przygoda! Niektórzy tak się polubili, że wymienili się prywatnymi adresami i postanowili kontynuować korespondencję. Teraz już wiemy, jak to miło dostać tradycyjny list!

Skip to content