Menu Zamknij

Międzynarodowy Dzień Kropki

16 września w naszej szkole obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Poprzedniego dnia udekorowaliśmy klasę „kropkowymi” pracami plastycznymi, inspirowanymi wyobraźnią naszych dzieci.  Uczniowie już od samego rana cieszyli się tym dniem! Wszyscy przyszli ubrani w grochy, groszki i kropki. Jak co roku świętowaliśmy w obecności pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku. Panie zaprezentowały książeczkę “The Dot” czyli “Kropka”, której autorem jest Peter Reynolds. Jest to historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część zajęć – chętni uczniowie na forum społeczności szkolnej zaprezentowali swoje talenty: plastyczne, muzyczne, recytatorskie i sportowe. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

Czasem wystarczy zacząć od kropki…

To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

Skip to content