Menu Zamknij

Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112

Każdego roku 11 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112. Wprowadzenie do użycia numeru 112 miało miejsce w 1991 roku. Jednak dopiero w 2002 roku numer ten stał się używany we wszystkich europejskich krajach.

17 lutego w klasie II została przeprowadzona lekcja, która   przede wszystkim miała na celu rozpowszechnianie wśród dzieci wiedzy na temat właściwego korzystania z numeru alarmowego 112, który służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia.

W tym dniu dzieci dowiedziały się co mają powiedzieć, gdy dzwonią po pomoc, utrwalały swoje dane adresowe, odgrywały scenki, doskonaliły znajomość numerów alarmowych. Uczniowie obejrzeli także film edukacyjny „Pierwsza pomoc” oraz uzupełniali karty pracy.

Pragniemy złożyć serdeczne życzenia wszystkim operatorom Centrum Powiadamiania Ratunkowego, odbierającym telefon pod numerem alarmowym 112. Wasza praca jest bardzo odpowiedzialna, wymagająca i ciężka. Dziękujemy za to, co dla nas robicie!

Korzystajmy z numeru alarmowego 112 odpowiedzialnie!

Skip to content