Menu Zamknij

Misie Ratownisie – zbieramy pluszaki

Już po raz piąty w szkołach, przedszkolach, firmach oraz instytucjach w całym kraju rozpoczęło się długo oczekiwane wydarzenie! Wielka akcja zbierania pluszaków pod nazwą „Misie Ratownisie” organizowana przez Fundację Wsparcie112.
Nasza szkoła także przystąpiła do tej akcji. Celem jest zebranie oraz przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach!
Miś ratowniś w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie, odwrócenie uwagi czy nawiązanie kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny!

Misie można przynosić i przekazywać pani Darii Blecharczyk – Ciętak lub pani Annie Rychlickiej do dnia 20.12.2019 r.

Skip to content