Menu Zamknij

Spotkanie ósmoklasistów z chemikiem

W dniu 25 listopada odbyło się spotkanie ósmoklasistów z chemikiem, w ramach realizacji zadań z zakresu doradztwa zawodowego. Celem jego było zaprezentowanie zawodu wykonywanego przez zaproszonego gościa panią J. Marczak. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją zawodu.  Chemikiem może zostać osoba, która ukończy studia wyższe na jednej z uczelni oferującej edukację na kierunku o tym profilu. Ponadto chemik musi być pasjonata tej profesji, jego zadaniem jest ciągły rozwój w dziedzinie przyrody i zachodzących związków chemicznych.

Każdy chemik musi ponadto wykazywać się umysłem ścisłym, zawód ten wykonuje zazwyczaj osoba mocno stąpająca po ziemi, logicznie myśląca i skoncentrowana. Dobry chemik będzie umiał wykazać się cierpliwością, odwagą i ciekawością poznawania zależności. I właśnie ta ciekawość, doprowadziła naszego gościa do chęci spróbowania czegoś nowego w swoim zawodzie, a mianowicie do przygotowywania naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Główną ich zaletą jest brak substancji chemicznych. Nie ma w nich żadnych sztucznych barwników czy zapachów. Na koniec spotkania, ósmoklasiści uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez zaproszonego gościa i przygotowali tonik oraz sól do kąpieli.

Skip to content