Menu Zamknij

„Myślę, więc nie śmiecę”

Tradycyjnie we wrześniu, już po raz 28 na terenie Polski, odbyła się akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2021”, prowadzona pod patronatem fundacji Nasza Ziemia. To część międzynarodowego ruchu o nazwie „Clean Up the World”. Na całym świecie bierze w niej udział prawie 40 milionów wolontariuszy. W dniu 16 września uczniowie klasy VIII czynnie wzięli udział w 28 Akcji Sprzątanie świata – Polska, która została opatrzona hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”. Hasło tegorocznej Akcjijest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”, każdy z nas powinien wziąć sobie do serca. Nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.

W galerii zamieszczamy kilka dowodów naszej pracy. Akcję zorganizowały i koordynowały panie: Maria Siedlecka i Anna Rychlicka.

PAMIĘTAJMY, ŻE NISZCZĄC NATURĘ NISZCZYMY SIEBIE !!!!

Skip to content