Menu Zamknij

Spotkanie z policjantem – „Bezpieczna droga do szkoły”

15 września 2021 roku uczniowie młodszych klas uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Sanoku – aspirantem Januszem Węgrzyn. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”.

Pan policjant przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, odpowiedniego zachowania się w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Podkreślił także, jak bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się również jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Przypominał także numery alarmowe. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazały się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Na zakończenie spotkania dzieci w praktyczny sposób uczyły się bezpiecznego przejścia przez jezdnię.

Skip to content