Menu Zamknij

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Z tej okazji, 9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, podczas której uczniowie zaprezentowali program słowno-muzyczny obejmujący cztery sceny. Zostały one poświęcone symbolom narodowym, tradycji i rodzinie, dbałości o język i wizerunkowi Polaka-patrioty oraz przeplatane utworami o tematyce patriotycznej. Po zakończonej akademii głos zabrał radny Powiatu Sanockiego p. Stanisław Lewicki i przybliżył zgromadzonej młodzieży postać zmarłego w 1928 roku generała Tadeusza Jordan Rozwadowskiego, który był jednym z najwybitniejszych polskich dowódców, znakomitym strategiem i znawcą sztuki wojennej.

Ponadto nasza szkolna społeczność wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” poprzez wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.

Obchodom towarzyszy okolicznościowa wystawa na głównym korytarzu szkoły wzbogacona o materiały historyczne z Instytutu Pamięci Narodowej.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Organizacja akademii: p. Aneta Mąka, p. Magdalena Sabat, p. Agnieszka Bochenek.

Przygotowanie pieśni patriotycznych: p. Joanna Śliwiak.

Skip to content