Menu Zamknij

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W tym roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadał na 29. września, tj. dzień urodzin Joanny Porazińskiej, autorki wielu utworów dla dzieci, którą Polska Izba Książek wybrała na patronkę wydarzenia, ogłaszając go po raz pierwszy w roku 2001.

Głośne czytanie ma ogromne znaczenie dla rozwoju dzieci: rozbudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poprawia koncentrację, ćwiczy pamięć, służy budowaniu więzi między dorosłym a dzieckiem.

Organizatorki: p. Bożenę Zarzykę i p. Bogusławę Kaczmarską cieszy fakt, że tym razem w święcie czytania wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły od zerówki do kl. 8, którzy pod opieką wychowawców (kl. 0, 1-3), nauczycieli polonistów (kl. 4-8) poznawali we fragmentach ciekawe i wartościowe książki.

Mamy nadzieję, że ten dzień zaowocuje i uczniowie zachęceni przez swoich nauczycieli i zaciekawieni treścią czytanych im głośno fragmentów sami sięgną po książki, aby poznać losy bohaterów i wraz z nimi przeżywać wspaniałe przygody, śmiać się, płakać, a przede wszystkim szukać wzorów do naśladowania we własnym życiu.

Skip to content