Menu Zamknij

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data ta związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka!

Z tej okazji w naszej szkolnej bibliotece zorganizowana została akcja głośnego czytania w której uczestniczyli uczniowie klasy III. Dzieci przyniosły z domu własne książeczki i mogły zaprezentować swoją ulubioną lekturę czytając wybrany fragment książki. Występ każdego ucznia nagradzany był gromkimi brawami. Akcję zorganizowały i koordynowały panie B. Kaczmarska i A. Rychlicka.

 Zapraszamy wszystkich czytelników do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

„Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”

                                  Umberto Eco

Skip to content