Menu Zamknij

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. W piątek 26.09.2019 r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Trepczy mieli przyjemność gościć panie z Sanockiej Filii Pedagogicznej Biblioteki w Krośnie, które przygotowały wiele atrakcji związanych z tym dniem.

Najważniejszym punktem spotkania było głośne czytanie. Do wspólnego czytania zaproszone panie wybrały książkę Barbary Stańczak pt. „Bajki uśmiechajki”. Ochotnicy odczytywali również przygotowane przez siebie teksty swoich ulubionych książek. Następnym punktem był czas na rozmowy o przeczytanych utworach, ulubionych bohaterach, a także o tym, dlaczego warto sięgać po książki. W ramach akcji chętni uczniowie mieli okazję do zaprezentowania postaci swojego ulubionego bohatera.

Organizator p. Daria Blecharczyk – Ciętak.
Relacja z przebiegu wydarzenia umieszczona została w Tygodniku Sanockim

Skip to content