Menu Zamknij

Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez fundację Nasza Ziemia brzmi: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.

Nasza szkoła również przyłączyła się do tegorocznej 27 Akcji. W dniu 17 września uczniowie klasy: IV, VII i VIII czynnie wzięli udział w sprzątaniu świata. W tym roku szczególną uwagę poświęciliśmy plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają. W galerii zamieszczamy kilka dowodów naszej pracy. Akcję zorganizowały i koordynowały panie: Maria Siedlecka i Anna Rychlicka.

Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który wszyscy powinniśmy dbać. Zachęcamy do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych oraz do rezygnacji plastiku tam, gdzie jest to możliwe.

Skip to content